امضاء قرارداد انتقال دانش فنی واحد TDAE در نفت سپاهان

توضیحات محصول

قرارداد انتقال دانش فنی و مهندسی پایه احداث واحد TDAE در شرکت نفت سپاهان در حضور اعضای محترم هیات مدیره به امضاء رسید. این قرارداد در 27 ام آذرماه پس از چندین ماه مذاکره مابین شرکت نفت سپاهان و یک شرکت مهندسی آلمانی نهایی گردید.

محصول Treated Distillate Aromatic Extract که در بازار تحت عنوان TDAE شناخته می شود از جمله محصولات زیر مجموعه Green Rubber Process Oil محسوب می گردد با هدف ایجاد خاصیت الاستیسیته و ولکانیزاسیون در فرایند ساخت لاستیک به کاربرده می شود. این محصول با وضع قانون ممنوعیت مصرف Distillate Aromatic Extract یا همان DAE در اتحادیه اروپا از سال 2010 مطرح و جایگزین DAE گردید. شایان ذکر است که این ممنوعیت به جهت وجود ترکیبات سمی و سرطان زای poly cyclic aromatic در DAE که در جریان سایش لاستیک خودرو ها وارد محیط زیست می گردد به اجرا گذاشته شد. پس از اتحادیه اروپا، کشورهای آمریکا، کانادا، کره جنوبی، ژاپن، چین، برزیل و روسیه نیز این قانون را به اجرا گذاشتند و پیش بینی می گردد به جهت تاثیرات سوء زیست محیطی ترکیبات PCA اجرای این قانون در سال های آینده به کشورهای دیگر نیز تسری پیدا کند.

شرکت نفت سپاهان مفتخر است که به عنوان پیشگام در این بخش وارد گشته است تا با تولید محصول TDAE از محصول جانبی DAE یا همان اکسترکت، ضمن تامین نیاز داخلی، محصولی با ارزش افزوده بالاتر را تولید نماید.