قرارداد افزایش تولید و کیفیت محصولات نفت سپاهان امضا شد

توضیحات محصول

 

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت سپاهان روز چهارشنبه  24 مرداد ماه و با حضور مدیران شرکت نفت سپاهان و شرکت ( ای دی ال) از کشور آلمان قرارداد مهندسی و انتقال دانش فنی به منظور افزایش تولید و بهبود کیفیت محصولات تولیدی در بزرگترین پالایشگاه تولید مواد اولیه روغن های موتوری و صنعتی کشور امضا شد .

بر اساس این گزارش ،در این مراسم محمد ابراهیمی با اشاره به اهمیت تولیدات پالایشگاه های تولید روغن گفت : در این واحدهای پالایشگاهی علاوه بر تولید مواد اولیه روغن موتور مواد اولیه صنایع لاستیک سازی، نساجی ، مصالح ساختمانی و ... نیز تولید میشود .

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان ضمن برشمردن مزایای این قرارداد گفت : شرکت نفت سپاهان بزرگترین تولیدکننده روغن پایه در خاورمیانه است و با تولید سالیانه 700 هزار تن روغن پایه و فروش حدود دو هزار میلیاردی جایگاه مناسبی در صنعت کشور دارد.

وی گفت : اسلاک وکس و پارافین از دیگر تولیدات پالایشگاه نفت سپاهان است که بخش عمده آن به کشورهای مختلف دنیا صادر میشود .

ابراهیمی در خصوص اهمیت قرارداد امضا شده خاطرنشان کرد : اسلک وکس ماده اولیه تولید پارافین است که متاسفانه اغلب به صورت خام از کشور صادر میشود که با اجرایی شدن این پروژه تولیدات کشور به سمت صادرات کالاهایی با ارزش افزوده بالاتر سوق پیدا می کند.

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان با اشاره به ارزش افزوده پارافین با کیفیت بالا گفت : هم اکنون قیمت اسلک وکس بین 550 تا  600 دلار می باشد و کل صادرات فرآورده های پارافینی ایران در سال 96 ، 280 هزار تن به ارزش 212 میلیون دلار می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد : با اجرای این پروژه برای اولین بار در ایران پارافین با درجه خلوص 5/99 درصد تولید خواهد شد.این محصول خاص به صورت مستقیم در صنایع دارویی ، بهداشتی و آرایشی ، نساجی و لاستیک سازی استفاده میشود.