معرفی محصولات پارافین سازی اشتهارد

توضیحات محصول

 

تاریخچه پارافین:

روغن پارافین در قرن نوزدهم میلادی به وسیله دانشمندی آلمانی بنام کارل فون ریچنباخ یافت شد. این اتفاق زمانی بود که وی در تلاش برای افزایش کارایی و تصفیه ترکیبات روغنی صنعت پتروشیمی فعالیت می کرد. بدلیل اینکه پارافین بسیار تمیز و مطمئن تر از روغن‌های رایج در صنعت شمع سازی می سوخت مورد استفاده قرار گرفت. کشف پارافین رونق جدیدی به تولید شمع ، بسته‌بندی گوشت و صنایع تولید روغن در اوایل قرن بیستم میلادی داد.

صنعت تولید پارافین در ایران حدوداً از سال 1360 توسط پیشگامان آن با استفاده از تکنولوژی وامکانات داخلی پایه گذاری گردید وتا قبل از آن تاریخ پارافین به علت عدم تولید کافی، از خارج از کشور وارد می گردید. رشد کیفی و کمی صنعت پارافین در حال حاضر ایران را در رده یکی از صادرکنندگان عمده پارافین در دنیا قرار داده است . پارافین و محصولات پارافینی در صنایع مختلف از جمله لاستیک سازی ، نساجی، سموم دفع آفات نباتی ، صنایع دفاع ، باتری سازی ، کابل سازی ، ایزولاسیون ، رنگ ورزین ، چسب ، واکس و پولیش ، آرایشی وبهداشتی ، بسته بندی چوب وکاغذ ، کبریت سازی ، شمع سازی ، روان کننده ها وسایر صنایع کاربرد دارد.

پارافین وکس:

 پارافین یک ترکیب هیدروکربنی سیر شده است که در آن تمامی اتم های کربن موجود در مولکول ، با پیوندهای ساده به یکدیگر متصل اند و پارافین ها یا هیدروکربن های پارافینی را آلکان نیز می گویند . به عبارت دیگر مشخصه هیدروکربن های پارافینی ، اتصال اتم های کربن بوسیله پیوندهای ساده است . سایر پیوندها نیز با اتم های هیدروژن ، سیر شده اند . فرمول عمومی پارافین ها CH2n+2 می باشد .

پارافین به دو گونه مایع و جامد مورد بهره برداری قرار می گیرد . پارافین مایع از برش های سبک روغن پایه و نوع جامد از برش های واکسی موسوم به اسلاک واکس استحصال می گردد . پارافین در صنایع مختلفی چون امولسیون واکس های نفتی ، کاغذ ، تولید جوهر ، شمع سازی ، نساجی ، چرم سازی ، چسب سازی ، لاستیک سازی ، و بطور گسترده در صنایع آرایشی بهداشتی برای تولید انواع کرم ها ، روژ لب ها و دیگر محصولات آرایشی کاربرد دارد

 

 معرفی شرکت:

شرکت نفت سپاهان تولید کننده انواع روغن موتورها و فرآورده های نفتی در سال 97   اقدام به تاسیس دو کارخانه  تولید پارافین وکس در شهرک صنعتی اشتهارد نمود و تنوع اقلام تولیدی خود را افزایش داد. این شرکت با بهره گیری از دانش و تجربیات بنیانگذاران خود موفق شد تا در مدت زمان کوتاهی به یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه وکسهای صنعتی مبدل شده و تمام محصولات خود را  به اقصی نقاط جهان صادر کند. شرکت نفت سپاهان با اتکا به تلاش و همت کارکنان و مدیران خود توانست با ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی نام خود را چه در داخل کشور و چه در خارج کشور بعنوان برندی معتبر معرفی نماید.

         کارخانه 1 پارافین سازی اشتهارد با ظرفیت تولید  1000 تن در ماه و با نیروی تولیدی بالغ بر 25 نفر مشغول به فعالیت هستند.

         کارخانه 2 پارافین سازی اشتهارد با ظرفیت تولید 500  تن  در ماه و با نیروی تولیدی بالغ بر 15 نفر مشغول به فعالیت هستند.

انواع محصولات:

الف: پارافین:                                  

  که خود بر دو نوع میباشد:

 1. Semi refined: پارافین با روغن بالای یک الی 5 درصد  

 1. Fully refined: پارافین با روغن زیر یک درصد

 ب: فوتس اویل

فوتس اویل ماده ایست روغنی که در فرایند تولید پارافین جامد بعنوان یک محصول جانبی بدست می آید. طی این فرایند، زمانی که عملیات روغن گیری (de-oiling) بر روی مواد اولیه (اسلک وکس) انجام می گیرد، ماده خارج شده که حاوی درصد بالایی روغن است، جداسازی شده و تحت عنوان فوتس اویل یا Residue wax ارائه می گردد. این محصول در دمای معمولی، بسته به درصد روغن، به صورت مایع یا نیمه جامد یافت می شود. 

فوتس اویل اصولاً در صنعت کفش سازی ، صنعت پلاستیک سازی و پولیش کاربرد دارد.در این محصول مقدار زیادی روغن وجود دارد .

  

انواع بسته بندی:

 1. کارتن 30 کیلویی 5*6

 کیسه های 25 کیلویی 5*5

 1. بسته بندی مورد نظر مشتری

 

شرح نحوه بسته بندی:

 1. اسلب های 5 کیلویی

 

 1. هر دو اسلب در یک پلاستیک

 

 1. هرسه پلاستیک در یک کارتن

 1. شیرینگ و پالت گیری و استرج

استفاده از نایلون شیرینگ با ضخامت 90 میکرون

استفاده از پالت های چوبی با ابعاد 1.10*1.10، که روی هر پالت 32 عدد کارتن قرار میدهیم .

همچنین در مرحله آخر عملیات استرج کردن کارتن ها بر روی پالت انجام میشود وعملیات بارگیری با پالت و بدون دخالت نیروی انسانی انجام میگیرد.

 

 

 

استاندارد های تولید در تولید پارافین بدین شرح است:

 1. رنگ با ASTM D-1500، ماکسیمم عدد 1 است.
 2. نفوذپذیری با ASTM D-1321، ماکسیمم 40 است.
 3. درصد روغن با ASTM D-721، 5-3% است.
 4. نقطه ذوب با ASTM D-87، 70-60 درجه سانتیگراد است.